Testy motooblečení

Technologie švů

Co je na švech tak zajímavého, že si zaslouží celý článek? Laik si klepe na čelo, ale odborníci už ví kam mířím.  Švy se totiž nerozdělují podle toho jakou barvou nitě jsou šité, ale na jednoduché, dvojité a dokonce trojité. Každý má své výhody a ty se Vám pokusím přiblížit.


Jednoduchý šev

Z hlediska bezpečnosti naprosto nedostačující. Tento šev se nehodí na exponovaná místa nebo na místa, kde při pádu předpokládáme kontakt s vozovkou. Při klouzání po asfaltu totiž nit shoří a jak je ze schématu švu patrné, celá konstrukce se rozpadne. Na místě švu je náhle díra a pak už kloužeme ne po kůži hovězí nebo klokaní, ale po té své a to není zrovna příjemné. 

Pozor, toto není dvojitý šev, jenom dva jednoduché vedle sebe.   

 Dvojitý šev

 Z názvu plyne, že to bude něco lepšího a opravdu je. Ze schématu je jasné, že když se probrousí zvenčí viditelná podpůrná nit, systém drží pohromadě díky hlavní niti, která je chráněna přehnutou kůží. Používá se tam kde je kontakt s vozovkou při pádu úplně běžný. A tím myslím úplně všechna místa :o)) Dvojitý šev by měl být na kombinézách i kožených bundách samozřejmostí. 

 

Trojitý šev

Tento šev, je nejnáročnější na výrobu, a proto ho nevidíme tak často. Na pohled vypadá asi nejlépe, je pevný stejně jako dvojitý, ale mnohem pohodlnější. Proč je pohodlnější je vidět na schématu, je totiž plochý. Pro tuto vlastnost se používá na zádech, loktech, v rozkroku nebo na kostrči. Především u závodních kombinéz, kde je pohodlí nezbytné, najdeme trojitý šev v hojné míře. Kombinézy 4SR mají tento šev na všech exponovaných místech.

 

Trojitý šev po pádu, nit zmizela, ale komboška drží pohromadě.

Trojitý šev na sedací části kombinézy po pádu a 30 metrech dření o asfalt, BRNO 2009

Test kalhot JEANS 4SR

Nedávno proběhl test odolnosti kevlarových Jeans 4SR. Parta nadšenců z Tuningmoto celou akci řádně promyslela a dala kalhotám zabrat. Fotky a celou reportáž si můžeš přečíst ZDE. Tyto kalhoty 4SR  najdeš v našem e-shopu nyní za skvělou cenu.

Co vydrží kombinéza 4SR

Chceš vidět co vydrží kombinéza, dřív než si ji koupíš? Tak s tím ti můžeme hravě pomoci. Náš vývoj se zakládá především na testování výdrže při pádech na závodních tratích. Z bohatých a hlavně vlastních zkušeností při testování našich výrobků víme, že pouze skutečně kvalitní výrobek dokáže zachránit. Fotky najdeš dole pod textem. 

Tady ti ukážeme něco opravdu extra !!! 

Jak to, vypadá když sebou sekneš na běžné silnici, jsme ti zatím předvést nemohli. Zachytit nehodu v drsné realitě silničního provozu je totiž úkol nelehký, ale nám se to podařilo. Koukni na fotky a snadno si uděláš představu, proč je nutné investovat do kvalitního oblečení, vybaveného trojitými švy, které drží i po probroušení vnějších nití. Jak by asi dopadl tento típek kdyby jel v kraťasech a tričku...

Nákupní košík
Hlavní partneři